| لینک تلگرام گروه گلخانه سازی سپیدسازه تلفن تماس جهت سفارش: 09122401170-09357214604 تلگرام مدیر : 09122401170 واتس اپ مدیر: 09357214604


donna cerca uomo Modica 1395/05/24 - 00:12

معرفی تجهیزات گلخانه - سيستم سرمايشی و برودتی گلخانه

coppia cerca donna Sassari در این مقاله سعی خواهیم نمود در طول ۱۲ قسمت به معرفی تجهیزات مورد استفاده و مفید در گلخانه بپردازیم و نکات مهم در تهیه و استفاده از آنها را مرور نماییم. در این بخش به معرفی سیستم سرمایش و برودت خواهیم پرداخت.

کلمات کلیدی

uomo cerca donna La Spezia سیستم سرمایشتجهیزات گلخانه ایسیستم برودتیگلخانهساخت گلخانهسازه گلخانه

معرفی تجهیزات گلخانه - سيستم سرمايشی و برودتی گلخانه

donna cerca uomo Brindisi اکثر نقاط به جز نقاطی که در ارتفاعات قرار دارند در طول سال يک دوره گرمايی را طی می نمايند اين گرما برای گياهان درون گلخانه اغلب مضر است. اثرات دمای زياد باعث می شود که استحکام ساقه از بين برود و گل ها کوچک شود و در بعضی موارد نيز باعث مرگ جوانه می گردد. برای خنک کردن گلخانه ها از روش های زير استفاده می شود:

اندود کردن شيشه گلخانه ها:

uomo cerca donna San Severo در بعضی موارد سطح خارجی گلخانه ها را به هنگام آغاز گرما در بهار با لايه ای نازک از آب آهک يا آب گل محلول پاشی می کنند و يا با يک رنگ سفيد محلول در آب سرد رنگ می کنند، اين کار باعث می شود که مقدار زيادی از اشعه خورشيد بازتاب گردد و از گرم شدن بيش از حد هوای داخل گلخانه جلوگيری نمايد.

سايه دادن:

در بعضی ديگر از گلخانه ها شيشه ها و قسمت های نورگير را با حصير يا تورهای رنگی يا سايه بان پوشش می دهند. اين عمل باعث می شود نور تابشی جذب و از ورود مستقيم آن ها به زير سايه بان جلوگيری شود. اين کار را سايه دادن نيز می گويند.

تجهیزات گلخانه ای - سيستم سرمايشی گلخانه - سایه دادنتجهیزات گلخانه ای - سيستم سرمايشی گلخانه - سایه دادن

استفاده از سيستم تبخيری:

متداول ترين روش سيستم خنک کننده تبخيری پنکه و پوشال است، نحوه ی راه اندازی آن به اين شکل است که در طول يکی از ديوارهای گلخانه يک صفحه پوشالی سراسری به صورت ايستاده قرار می دهند و آب را به وسيله لوله های سوراخ داری که در بال های سيستم قرار دارد روی آن جاری می کنند تا خيس شود گاهی به جای پوشال کولر از تشک ابری يا خرده چوب تجاری نيز استفاده می شود. سپس يک يا چند پنکه (فن) را در مقابل آن قرار می دهند. با روشن شدن پنکه هوای بيرون از ميان تشک يا پوشال خيس به داخل کشيده می شود آب ضمن اين عمل به مقدار زيادی تبخير می شود و چون تبخير يک فرآيند گرماگير است بنابراين هوای وارده به سالن خنک می شود و درنتيجه فضای داخل گلخانه نيز خنک می گردد.

سيستم پوشال و پنکه يکی از ارزان ترين روش ها برای خنک کردن می باشد. در مسير اين سيستم معمولاً ترموستات نصب می گردد تا درجه حرارت را به صورت اتوماتيک کنترل کند.

استفاده از کولرهای آبی يا گازی:

در بعضی از گلخانه ها از کولرهای آبی استفاده می شود. مکانيزم عمل کولرهای آبی همان مکانيزم پوشال و پنکه است که به شکل منظم در اتاقکی کوچک نصب گرديده است. در بعضی ديگر از گلخانه ها ممکن است از کولر گازی استفاده شود. اين دستگاه به خاطر گران بودن کمتر کاربرد دارد.

تجهیزات گلخانه ای - سيستم سرمايشی گلخانه - سيستم پوشال و پنکه که در انتهای گلخانه نصب گردیده است.

تجهیزات گلخانه ای - سيستم سرمايشی گلخانه - دستگاه کولر خنک کننده